EMC

 


شرکت EMC
کمپانی قدرتمند EMC (به اختصار EMC²) یک شرکتبزرگ و چند ملیتی آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در هوپکینتون، ماساچوست، ایالات متحده آمریکا است. شرکت EMC ارائه دهنده راهکارهای ذخیره سازی داده ها، امنیت اطلاعات، مجازی سازی ، تجزیه و تحلیل ترافیک ، محاسبات رایانش ابری و دیگر محصولات و خدمات مرتبط با دخیره سازی داده ها در مراکز داده است که بحث مدیریت، حفاظت، و تجزیه و تحلیل داده ها را در ساختار کسب و کار کوچک و متوسط به عنوان هدف این شرکت معرفی می کند
این شرکت در راستای توزیع سهام در سال 1986 در بورس اوراق بهادار نیویورک پذیرفته شده و به عنوان یکی از شرکت های پربازده در شاخص سهام ایالات متحده شناخته می شود.
شرکت EMC با بر خورداری از نیروی انسانی متخصص و 60.000 کارمند به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده سیستم های ذخیره سازی داده ها در جهان به شمار میرود.
آقای Joe Tucci به عنوان مدیر اجرای ارشد شرکت EMC از ژانویه سال 2001 و همچنین رئیس هیئت مدیره از ژانویه سال 2006 معرفی شد و در عین حال با توجه به تملک شرکت Vmware در سال 2003 ایشان به عنوان رئیس هیئت مدیره این شرکت نیز به فعالیت پرداخته است. و به عنوان یکی از مدیران باسابقه در جهت نیل به اهداف بلند مدت شرکت EMC فعال می باشد.
شرکت EMC به عنوان صاحب سهام شرکت vmware طراحی منحصر بفردی برای محیط های مجازی ایجاد می کند و به عنوان Best Practice یا بهترین روش در ذخیره ماشین های مجازی و سرورهای اصلی بر روی راهکار های ذخیره سازی فعالیت دارد . و در عین حال نرم افزارهای معرفی شده در محیط مجازی با محصولات EMC سازگاری بسیار چشم گیری دارند.
در بخش ذخیره سازی داده ها ، شرکت EMC در زمینه ارائه راهکار ها و نرم افزارهای ذخیره سازی اطلاعات ، و تجهیزات ، محصولات متنوع از قبیل راه کار های ذخیره سازی جامع و پیشرفته EMC VMAX در پاسخ به نیاز شرکت ها و سازمان های بزرگ و تجهیزات ذخیره سازی VNX در قالب شرکت های متوسط تا بزرگ را ارائه داده است .
در انتها به عنوان یک شرکت پربازده با درآمد در حدود 21 میلیارد دلار در سال 2012 که در سابقه فعالیت 23 ساله گذشته این کمپانی، بی نظیر بوده توانسته است جزو 150 شرکت بزرگ دنیا قرار گیرد.


ویژگی های EMC

قابلیت پشتیبانی از پروتکل های NFS وCIFS و FCو FCOE و  ISCSI از سری خانواده VNX
سیستم عامل : مدیریت پورت های ورودی و خروجی (Operational Environment)
مدیریت یکسان سازی اطلاعات در سطح NAS و SAN به صورت File Base و Block Base
توانایی ایجاد انجام Raid های مختلف بر روی تمامی هارد دیسک ها : (Raid capabilities)
قابلیت استفاده از Storage tiering fast
قابلیت جلوگیری از)Caching (Fas cash به منظور افزایش کارآرایی و دسترسی سریع به اطلاعات
طراحی به صورت Active/ passive درصورت وقوع حادثه
توانایی پشتیبانی ازFailover ، Load balancing ، Automated Optimization
اختصاص دسترسی مستقیم به دیسک ها یا Storage های دیگر
امکان رمزنگاری اطلاعات و داده های رد و بدلی بین Storage و Server Host

telegramme

خدمات مرتبط با فناوری ساپرا

1. مجازی سازی

2. ذخیره سازی اطلاعات