X700 Series

X700 Series

با بالارفتن حجم ترافیک در شبکه ها، دو معضل بزرگ برای سازمان ها بوجود آمد؛
این دو معضل عبارت بودند از یافتن راه حل هایی برای حل مشکلات عملکرد نرم افزارها و همچنین بهبود راندمان استفاده از شبکه WAN.
فقدان یک راه حل جامع برای مدیریت پهنای باند و همچنین نظارت بر عملکرد شبکه باعث شد تا به خاطر این دو نیاز اساسی، متخصصان به فکر راه چاره بیفتند. 
پس از مدت ها طرح مساله و کاوش در زمینه هدایت و مدیریت ترافیک شبکه به طوری که به هیچ وظیفه ای (Task) خدشه ای وارد نشود و تعامل Data با وجود ترافیک با کمترین هزینه در زمان و حداقل تاخیر به روند نرمال خود ادامه دهند، مدلی یکپارچه و متمرکز بوجود آمد که اصطلاحا به آن مدل ارکستراسیون (Orchestration) شبکه (به خاطر بوجود آوردن هارمونی و هماهنگی بین تمام اجزای یک شبکه ) گفته میشود.
عملکرد این مدل یکپارچه بدین صورت است که توان موثر در یک دستگاه وجود دارد و این دستگاه با قابلیت های بی نظیر همانند مدیریت لحظه ای، گزارش گیری، بهینه سازی و کنترل ترافیک داده فرصتی بوجود آورد تا از آماتورترین تا حرفه ای ترین کاربر بتواند با آن احساس راحتی کند.
نتیجه این بهره وری که خود حاصل تلاش مدیران و متخصصان شبکه با هدف خلق مدل ارکستراسیون بود، بهبود عملکرد برنامه ها، کاهش هزینه ها و ارتقای بهره وری را به ارمغان آورد.
شرکت آمریکایی Exinda هم از این قافله عقب نماند و با استفاده از همین راهکار یکپارچه توانست دستگاه هایی برای پایش اطلاعات در تاریخ IT ثبت کند. با اینکه اکسیندا در بدو امر در استرالیا استارت زد ولی دیری نپایید که به طور رسمی کار خود را از سال 2002 در شهر بوستون از ایالت ماساچوست (شهر دانشگاه های معروف و معتبر ایالات متحده مثل MIT و Stanford) آغاز کرد. این شرکت در ابتدا با فعالیت های کوچک در دنیای IT کار خود را شروع کرد ولی در ادامه با رشد و توسعه دنیای کامپیوتر Exinda به یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه پایش و مدیریت اطلاعات تبدیل شد.
هنر Exinda سازگاری با سیستم های یکپارچه سازی و به اصطلاح ارکستراسیون شبکه با هدف بهینه سازی اطلاعات در شبکه بود و توانست در این زمینه محصولات منحصر به فرد خود را به بازار ارائه دهد.

محصولاتی که پهنای باند شبکه را مدیریت می کنند :
شاید طبق تعریف سری X700 Exinda را میتوان معرف چنین توانائی دانست، مانیتورینگ و نظارت بر پهنای باند بوسیله این سری از محصولات اکسیندا به سهولت امکان پذیر است.

محصولاتی که جهت اعمال مدیریت یکپارچه بوجود آمده اند :
مدیریت متمرکز و گزارش گیری با استفاده از Exinda و سری SPD امکان پذیر است. در واقع این دستگاه نقش مدیر و هماهنگ کننده همه Device های Exindaی موجود در یک شبکه را بر عهده دارد.

در کل برای اینکه درباره سرویس هایی که Exinda در هر سه سری ارائه میدهد میتوان به اختصار موارد زیر را فهرست کرد :
مانیتورینگ ترافیک داده
گزارش دهی و گزارش گیری
مدیریت و نظارت بر پهنای باند
سازگاری با تحولات
بالابردن کیفیت سرویس شبکه
تسریع دهنده نرم افزارهای کاربردی
بهینه سازی پروتکل ها

برخورداری از قابلیت Caching که خود باعث میشود همه کارهای اشاره شده در سطور بالا به راحتی و روان صورت بپذیرد.


گروه شرکت های ساپرا نیز با وارد کردن برند Exinda به ایران گامی بلند در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور برداشته است و با ارائه سری های x700 و x800 در زمینه پایش و مدیریت تجمعی Data خدمتی منحصر به فرد به متقاضیان این محصول انجام داده است. سری x700 Exinda راهکارهای مناسبی برای این امر ارائه کرده است.

telegramme

خدمات مرتبط با فناوری ساپرا

1-پایش و مدیریت شبکه

2-مرکز عملیات شبکه

آموزش های تخصصی Exinda

1.دوره ی آموزشی Exinda