IBM

IBM

شرکت معتبر و نام آشنای
IBM: International Business Machines Corporation
این شرکت نیز همانند برزگترین شرکت ها در زمینه فن آوری اطلاعات عمدتا آمریکایی و چند ملیتی می باشند در زمینه تولید و فروش نرم‌افزار و سخت‌افزار، همچنین ارائه دهنده خدماتی چون زیرساخت، میزبانی وب،فناوری های نانو و mainFrame فعال است و دفتر مرکزی آن در آرمونک، نیویورک قرار دارد .
این شرکت در سال ۱۹۱۱ با ادغام شرکت آمریکاییComputer Scale Company، شرکت بین‌المللی Time Recording و چندین شرکت معتبرآغاز به کار کرد .
اساس و بنیان اصلی شرکت IBM از دیر باز بر اساس تحقیق و توسعه بنا شده و بر این اساس آی‌بی‌ام ۱۲ لابراتوار تحقیقاتی در ایالت‌ها و کشورهای مختلف جهان دارد و مهمترین آن مرکز تحقیقات توماس جی. واتسون' که متشکل از سه سایت مختلف است مستقر می باشد .
با توجه به گستره جغرافیایی و مدیریت متمرکز شرکت ، کارکنان آی‌بی‌ام موفق به دریافت پنج جایزه نوبل، شش جایزه تورینگ، دَه مدال ملی فناوری و نوآوری و پنج نشان ملی علوم شده‌اند .
در حال حاضر تجهیزات و راه حل های این شرکت به عنوان استانداردی برای سازندگان بزرگ جهانی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شناخته می‌شوند. محصولات این شرکت نیز به عنوان محصولاتی با توان عملیاتی منحصر بفرد و خیره کننده برای تمام کسانی که با دنیای فناوری در ارتباط هستند در جهان شناخته شده‌اند. آی‌بی‌ام می‌کوشد تا سیستم‌ها و فناوری‌های خود را در لحظه رشد دهد و آن‌ها را به صنایع و سازمان ها و ارگان ها و بانک ها ارائه دهد .
بر اساس دسته بندی صورت گرفته در معرفی ساختار mainframe
نسل های (S/370, S/390, zSeries, System z, z1x) با رشد و توسعه " ابر رایانه ها" توسط شرکت IBM معرفی شد .

توانمندی و ویژگی های نسل های پیشرفته :
معماری پردازند ه های بيشتر،باسرعت بالاتر و توان عملیاتی بهتر
حافظه فيزيکي بيشتر و قابليت آدرس دهي منظم وقدرتمند تر
قابلیت رشد پویا و توسعه سخت افزار و نرم افزار سیستم
افزايش حجم دادههای قابل دسترسی همزمان وپردازش به مقادير بسيار بسيار بزرگ
اافزايش تعداد کاربران برخط و افزایش چشمگیر امکانات و توانمندیهای امنیتی
کسب بالاترين سطح امنيتی برای سرویس های مجازی
استفاده ازارتباطات و اتصالات شبکه ای جديد باسرعت هاي فوق العاده
بالابردن و افزایش سرویس پشتيبانی ازراهکارها،نرم افزارها،پایگاه داده ها
تکنولوژي Parallel Sysplex جهت اتصال سيستمها ي مختلف به يک ديگر مانند Clustering
و......

های ساپرا با سابقه فعالیت فوق العاده در امر واردات از شرکای تجاری نام آشنا در بازار بین الملل و ارائه خدمات در کنار ارائه سرویس های پشتیبانی و نگهداری از تجهیزات در کنار شرکت فناوری ساپرا توانسته سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده و به عنوان یکی از شرکت های دانش بنیان در پیاده سازی راهکار ها ی مراکز داده قدم بردارد .

دسته بندی صورت گرفته در معرفی ساختار MID Range  :

telegramme

خدمات مرتبط با فناوری ساپرا

1. مرکز عملیات شبکه