Juniper Router

روتر جونیپر

Juniper Network Routers

یکی از نقاط قوت شرکت جونیپر ، معرفی محصولات متنوع در زمینه مسیریابی در شبکه می باشد.روتر و یا مسیر یاب های شرکت جونیپربه عنوان رقیب اصلی شرکت سیسکو در بازار رقابت معرفی شده اند.

در حال حاضر مسیریابها ( روتر ) شرکت جونیپر در هفت 7 خانواده دسته بندی و معرفی می شوند . بهترین تفاوت در سری خانواده های مختلف روتر های شرکت جونیپر در تعداد پورت های ورودی و خروجی و ظرفیت دستگاه می باشد . بر این اساس در یک خانواده از محصولات روتر جونیپر می توان بر اساس مقیاس شبکه از مدل های گوناگون بهرمند شد.

انواع روتر های معرفی شده توسط جونیپر بر اساس نگاه ذیل دسته بندی می شوند.

روترهای سری ACX :

ACX Series Universal Access Router

این سری از خانواده روتر شرکت juniper در رده روترهای دسترسی یا به عبارتی Access Router قرار می گیرند و در جهت ارتباطات شعبه های یک سازمان به شبکه های مبتنی بر پرتکل IP مورد استفاده قرار می گیرند و قابلیت حفاظت در برابر حملات به همراه حافظه با ویژگی Stateful Filter برخوردار هستند 

روترهای سری E :

E Series BroadBand Series Router

این سری از خانواده روتر شرکت جونیپر در مقیاس بزرگتر در گروه بالاتری نسبت به رده قبلی قرار می گیرند و به عنوان یک روتر قدرتمند در لبه شبکه های گسترده WAN مورد استفاده قرار می گیرند . و با نام روترهای با دسترسی و ظرفیت بالا نام گذاری می شوند.

روترهای سری LN :

LN Series rugged secure Routers

این سری از محصولات خانواده شرکت جونیپر بر اساس ویژگی منحصربفرد عملکرد و کارایی بالا و به عنوان روتر دسترسی ایمن به همراه ویژگی های(UTM) به صورت تعبیه شده معرفی می شودو دارای تنوع و مقیاس پذیری مناسبی می باشند

روترهای سری PTX :

PTX Series packet Transport

روترهای سری T :

این سری از روترهای شرکت Juniper به عنوان روترهایIP/MPLS در هسته اصلی شبکه بر اساس پلت فرمی با مقیاس پذیری بیش از 320GGbps تا 1.6Tbps در یک شاسی و تا 25 Tbps در ساختاری به صورت چند شاسی ارائه می شوند.

گروه شرکت های ساپرا با سابفه فعالیت بی نظیر در امر واردات و توزیع گسترده این محصول در کنار ارائه سرویس های نصب و راه اندازی ، پشتیبانی محصولات سیسکو در قالب شرکت فناوری ساپرا توانسته سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده و به عنوان یکی از شرکت های دانش بنیان در این امر قدم بردارد.