BiG IP Series

BIG-IP

BIG-IP

BIG-IP شرکت F5 به جهت افزایش اطمینان و ایجاد امنیت بیشتر با در نظرگرفتن استانداردهای رو زدنیا و با درنظر گرفتن لایه های مختلف شبکه طراحی و ارائه شده است.

BIG-IP شرکت F5 بر روی 14 سکوی سخت افزاری طراحی و ارائه گردیده است ،که هریک بنا بر نوع تکنولوژی ساخت در زمینه های مختلف جهت امنیت بالاتر بکاربرده می شود.

تجهیزات ارائه شده BIG-IP شامل دسته بندی ذیل می باشد:

که به عنوان مثال به معرفی یکی از تجهیزات BIG-IP F5 می پردازیم :

در عصر حاضر یکی از عمده مشکلاتی که سازمانها ،شرکتها و کلیه نهادهایی که از سرویس های تحت وب استفاده می کنند ایجاد امنیت برنامه های تحت وب می باشد.

BIG-IP شرکت F5 در موضوع فوق معرفی تجهیز Application Security Manager می باشد.

بایستی درنظر داشت که درصورت استفاده از Web Application Firewall (WAF) که در سرویس های ارائه شده شرکت F5 از آن با نام ASM یاد می شود،کنترل های امنیتی قابل پیاده سازی و توزیع مناسب درخواست ها در برنامه های کاربردی تحت وب تنها بر روی پروتکل های HTTP,HTTPS انجام خواهد پذیرفت.

مهمترین هدف ASM و LTMمحافظت از برنامه های کاربردی تحت وب و توزیع درخواست ها و کنترل مناسب بار تحمیلی به سمت برنامه های کاربردی تحت وب و همچنین Application Delivery بر پایه پروتکل های وب و هرگونه اطلاعات که دربین آنها مبادله شودمی باشد.

یکی دیگر از اهداف استفاده از سامانه های ASMوLTM بر روی پلت فرم BIG-IPشرکت F5امکان شناسایی ضعف های امنیتی و تهدیدات مرتبط با سرویس های تحت وب و همچنین توزیع مناسب درخواست بر روی سرویس ها با توجه به الگوریتم استاندارد همانند ROundRoubin بوده وحفاظت حداکثری ،تعادل وسرعت بخشیدن به برنامه های کاربردی تحت وب ،پایگاه های داده و.. می باشد.

برخی از ویژگیهای ماژول ASM شامل موارد ذیل می باشد:

-قابلیت راه اندازی در حالت High Availability :که شامل دسترسی به تمام سرویس های شبکه با حساسیت بالا می باشد.

-ایجاد پروفایل فعالیت های کاربر بصورت پویا و خودکار برپایه فعالیت های مجاز جهت شناسایی کارکرد برنامه های کاربردی وبرنامه ریزی برای اعمال تغییرات با تصمیمات آتی.

-پرادزشگر رمزگذاری SSL به زمان پردازش شتاب می دهد،عملیات رمزنگاری را Offload می کندو باعث کاهش نیاز مندی های پردازش بر روی وب سرور می گردد.

- ASM امنیت برنامه های کاربردی وب راضمانت کرده و محتوای حساس پایگاه داده را با مسدود کردن تهدیداتی مانند Cookie,Denial of service,File injection,buffer overflow را امن می نماید.

- LTM سرویس Load Balancing بر روی سرورها و مسیریابی یر اساس محتوای برنامه را افزایش می دهد وبهره بردار ی از منابع سرور و برنامه های کاربردی را بهبود بخشیده است.

-تجزیه و تحلیل داده های آنلاین کمک می کند تا سازمان ها گزارشاتی از استفاده کاربران بر روی برنامه های کاربردی وب خود را با موقعیت جغرافیایی و سایر نیازهای سازمان و حتی توسط بردارهای متعدد داشته و نیازهای خود را در زمینه پایش مرتفع سازد.

برای رسیدن به نقطه امنیتی مناسب و پایدار ،استفاده از ماژول های Application Security Manager به جهت ایمن سازی دسترسی به وب سرورها و همچنین Local Traffic Manager به جهت توزیع مناسب درخواست ها بر روی سرویس و برنامه های کاربردی تحت وب که هر دو این ویژگی ها بر روی پلت فرم سخت افزاری BIG-IP ارائه شده شرکت F5 قابل ارائه می باشد.

شرکت فنی ومهندسی ساپراصنعت از معدود شرکت هایی می باشد که محصولات این کمپانی مطرح را در سبد محصولات خود قرار داده و در کنار شرکت مهندسین مشاور فناوری ساپرا توانایی نصب ،راه اندازی و پشتیبانی BIG-IP شرکت F5 را دارا می باشد.

telegramme

آموزش های تخصصی اف 5 (F5)

1.دوره ی آموزشی اف 5 (F5)