Server Proliant

Hp Server

انواع سرورهای DL و ML و BL در HP

شاید بتوان گفت یکی از مهترین معیار های که در خرید یک سرور اچ پی باید مد نظر قرار بدهید نوع تاور و نوع رک مونت بودن سرور های مورد نظر میباشد مهمترین نکته در خرید سرور اچ پی این مورد میباشد. یک زیر ساخت قوی با قابلیت انعطاف پذیری بالا، موجب افزایش کارایی شده و دنیای جدید را به زیر ساخت خواهد داد، همچنین زمینه استفاده از فناوری های جدید در آینده را نیز فراهم میکند. .سرورهای HP همواره جزء پرفروش ترین محصولات بوده و از جمله این زیرساخت ها محسوب می گردد. این سرورها به همراه مجموعه ای از ابزارهای مختلف برای مدیریت ، ذخیره سازی اطلاعات و تچهیزات جانبی، قابلیت ارائه سرویس های مورد نیاز برای سازمانها و محیط های کاری با کیفیت فوق را دارا می باشد. سرورهای رده Proliant به سه گروه Rackmount و Tower و Blade تقسيم شده اند. سرورهای Tower و Rackmount در مدلهای۱۰۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ ارائه شده لست.

(DL Server (Rackmount

اصطلاح DL مخفف کلمه Density Line می باشد،که به سری سرورهای رکمونت اچ پی (hp)گفته میشود، سرورهای DL ایده آل می باشد برای همه سازمانها درهر اندازه ای وبا توجه به قابلیت انعطاف پذیری در این سری سرورها قایلیت ارتقا را دارا می باشند.همچنین این سری سرورهای اچ پی راه حل بسیارمناسبی برای نیازهای محاسباتی پویا مراکز داده است. سرورهای سری DL hp اچ پی در سه رده 100،300،500 تولید و به بازار عرضه میگردد.هررده از این سرورها دارای قابلیت هایی منحصر بفردی می باشد.

انواع سرورهای اچ پی (DL Server)

 

dl 120 g9 saprasanat DL60G9 1 dl 120 g9 saprasanat
 
dl 380 g9 saprasanat dl 360 g9 saprasanat dl 320e g8 saprasanat
 
    dl 385 g8 saprasanat
 
  dl 580 g9 saprasanat dl 560 g9 saprasanat
 
    dl 980 g7 saprasanat

(ML server (tower

آیا شما نیاز به افزایش بهره وری برای کسب و کار خود دارید درحالی که تلاش می کنید برای حفظ تعادل ،تحرک ،امنیت و نیازهای کارکنان خود ؟ کمپانی )اچ پی)hp سرورهای سری ML خود را که مخفف کلمه Modular line می باشد و به رده سرورهای ایستاده اطلاق شده و با توجه به نیاز سازمانهای مختلف در سری های 100و300و500 تولید و به بازار عرضه می گردید که در حال حاضر سری 500 از خطوط تولید خارج گردیده و نسل جدید سرورهای سری 300 جایگزین بسیار مناسب و با قدرت پردازش چشمگیر توانسته است جایگزین قابل تحسینی باشد. نسل جدید سرورهای ML ایده آل برای زیرساخت ماموریت برنامه های حیاتی با توجه به پردازنده های فوق العاده پرتوان و همچنین با استفاده از رم های سری DDR4 با نسل های گذشته سرورهای اچ پی بسیار متمایز گردیده است.سرورهای ML اچ پی مناسب جهت شرکت های در حال توسعه می باشد ،از کاربردهای این سرور میتوان آنها را به عنوان فایل سرور و دیتابیس سرور اشاره نمود.

 

hp server BL series

گروه سرورهای Blade كه حالت تيغه‌ای دارند، به صورت كاملا فشرده و ماژولار طراحی شده اند. نحوه قرارگيری اين سرورها در رك به صورت مجموعه ای بوده و تعداد ۸ يا ۱۶ عدد از آنها در محفظه های مخصوصی با عنوان C7000 و C3000 قرار گرفته و داخل رك نصب می‌شو ند. قابليت انعطاف بالا و ساختار متفاوت، موجب كاهش هزينه های ديتا سنترها و بالا رفتن كيفيت سرويس دهی شده است . با نگاهی ریز تر میتوان به اهمیت این نوع از سرور ها پی برد و ارزش انها را درک گرد . به عنوان مثال در یک رک اچ پی 42 یونیت شما میتوانید سه عدد سرور BLADE C7000 را نصب کنید که هر شاسی شما 16 تیغه ی سروری در خود جای میدهد یعنی 3*16=48 عدد سرور را میتوانید در یک عدد رک جای دهید حال اگر در همان رک DL380 به کارببرید تنها میتوانید 24 عدد سرور را جایگذاری کنید و اهمیت موضوع را وقتی میفهمید که هر متر مربع از دیتا سنتر شما با هزینه های بسیار بالایی تهیه شده اند شما برای هر متربع از دستاسنتر خود اهمیت بسیاری قائل خواهید شد

telegramme